انواع سیلندر های ( جک ها ) پنوماتیک و لوازم جانبی اآنها


نحوه استفاده و نگهداری سیلندر های پنوماتیک :

1- قطر سیلندر با توجه به وزن بار روی آن انتخاب شود.

2- پیش از اتصال اتصالات و بر قراری جریان هوای فشرده  به پورت ورودی های سیلندر . حتما از پاک بودن ورودی ها اطمینان حاصل نمایید. زیرا ورود هر گونه آلودگی و ناخالصی (براده آهن , گرد و غبار , تکه نوار آبندی و .... ) موجب کاهش عمر مفید سیلندر می گردد .توصیه می شود که حتما بعد از خروجی هوای فشرده از کمپرسور از واحد مراقبت بستگی به نوع نیاز استفاده شود .چون واحد های مراقبت هم دارای رگولاتور برای تنظیم فشار و مخزن روغن زن برای چرب کردن هوایی که وارد سیستم پنوماتیک می شود و داری فیلتر که باعث جلو گیری از ورود ذرات همراه هوای فشرده به داخل سیستم نیوماتیک می گردد می باشند ,,  استفاده از واحد مراقبت بسیار مهم و ضروری می باشد و باعث طول عمر بیشتر شیرها و سیلندر ها خواهد شد و خرابی را را به حد اقل ممکن می رساند .

3- پیشنهاد می گردد سیلندر پنوماتیک با هوای فشرده حاوی روغن کار کند , و از فیلتر مناسب و دارای کارایی خوب استفاده شود .

4 - اکیدا توصیه می گردد به منظور افزایش طول عمر سیلندر . از اعمال نیروی جانبی به شفت یا بدنه سیلندر خودداری گردد. و هیچ عمل جوشکاری روی سیلندر انجام نشود چون باعث ار کار افتادن آن می شود .

5 - توصیه می شود در صورت استفاده از سیلندر در دماهای پاِیین اقدامات لازم جهت جلوگیری از یخ زدن قطرات آب یا غلیظ شدن روغن موجود در هوا انجام شود .و برای استفاده در دمای بالا از سیلندر هایی استفاده شود که بتواند درجه حرارت بالا را تحمل و از لوازم داخلی نسوز در داخل ان استفاه شده است . توصیه می شود در استفاده در شرایط خاص حتما با متخصصین این رشته مشورت صورت گیرد .

6 - در صورت عدم استفاده طولانی مدت از سیلندر حتما مجازی ورودی و خروجی هوا با در پوش مناسب بسته شود تا از ورود گرد و غبار و ناخالصی به داخل سیلندر جلوگیری شود .

7 - نحوه تنظیم سرعت سیلندر در ابتدا شیر کنترل سرعت را تا نیمه باز نمایید سپس به صورت مرحله به مرحله رگلاتور هوا را تنظیم نمایید تا به فشار کاری مطلوب برسید . اکنون توسط شیر کنترل سرعت .سرعت حرکت سیلندر را تنظیم نمایید و پس از آن ضربه گیرهای انتهای سیلندر را تنظیم نمایید بهتر است این ضربه گیر ها طوری تنظیم شوند که پیستون در انتهای کورس به بدنه سیلندر ضربه نزند .

قطر سیلندر و کورس آنها با میلمتر ( mm) سنجیده می شود . و سایز وردی هوا با اینج ( " )

نوع حرکت : بر مبنای میلمتر (mm ) و دو طرفه ( رفت برگشت) می باشد

معمولا محدوده فشار کاری 1- 10 بار ( bar)

محدوده سرعت ( mm) معمولا 50 - 500

محدوده کاری سیلندر های معمولی و ساده منهای-10- 70 درجه سانتیگراد

سایز ورودی جریان هوا در سیلندر های ساده و تا قطر 25 -200 میلمتر "1/8 - "1/4 - "3/8 - "1/2 اینچ می باشد .کمی صبر کنید...
موردی برای نمایش وجود ندارد.
ترتیب نمایش: